• Tel :+90 216 425 1464 / +90 541 512 2550
  • E-Posta :info@senseon.com.tr

KURUMSAL

Uzmanlık Alanlarımız

 

Duyu Bütünleme Terapisi

Duyu Bütünleme Terapisi , müdahale stratejilerini Duyu Bütünleme teorisinden alır.Duyu Bütünleme Teorisi ve tedavi stratejileri, bütün dünyada ergoterapist, fizyoterapist ve konuşma terapistleri tarafından geçerli kursları alındıktan sonra öğrenilir ve uygulanır. .Duyu bütünleme teorisi ve müdahale stratejileri tamamen nörofizyolojik, nöroanatomik ve pediatrik ergoterapi konusunda akademik bir içeriğe sahiptir.

» Detay

Nörogelişimsel Terapi (NDT/Bobath)

Nörogelişimsel tedavi (NDT) bir fizyoterapist olan Berta Bobath ve eşi nörolog/psikiyatrist Dr. Karel Bobath tarafından hareket bozukluğu olan genç ve erişkinlerin tedavisinde kullanılmak üzere geliştirilmiştir.

» Detay

DIR/Floortime

DIR/Floortime ; Tıp doktoru Psikiyatrist Stanley I. GREENSPAN ve Psikolog Serena WEIDER tarafından geliştirilmiş bir terapi modelidir. Bu modele göre D= Fonksiyonel Emosyonel Gelişim Kapasitesi, I= Kişisel Farklılıklar, R= Bireyin etkileşimde olduğu kişileri temsil eder.

» Detay

İşitsel Terapi-iLs

Müzik ve ses eski çağlardan beri birçok terapatik amaçla kullanılmıştır. 1950 li yıllarda bir tıp doktoru olan Alfred. A. Tomatis müziğin ve sesin etkileri üzerinde durarak işitsel terapinin temel taşlarını atmıştır. Dr. Tomatis ile birlikte birçok uzman bu alana ilgi duyup bununla ilgili çalışmalar yapmaya başlamıştır ve işitsel terapi günümüzdeki halini almıştır.Günümüzde birçok işitsel terapi metodu bulunmaktadır genel olarak birbirlerine benzemekle birlikte birçok yönleriyle birbirinden ayrılmaktadır.

» Detay

Pediatrik Masaj & Bebek Masajı

Kurmumuzda ailelere pediatrik masaj ve bebek masajı konusunda danışmanlık hizmeti sunulmaktadır. Masaj birçok alanda faydası olan ve hiçbir zararı olmayan bilimsel olarak kanıta dayalılığı kanıtlanmış bir müdahale şeklidir.

» Detay

Yeme/Beslenme Problemlerine Yönelik S.O.S. Modeli

SOS (Sequental Oral Sensory: Sıralı Oral Duysal) Dr. Kay Toomey tarafından birçok durum ve popülasyondaki problemli yeme davranışını etkili bir şekilde düzenlemek için geliştirilmiştir.

» Detay